Tulokset

Suomen edustajat kautta aikain

2020-2021

Vuoden 2020 osakilpailut käynnistyvät 01.02.2020. Korona epidemian takia suomen finaali siirtyy kesälle 2021. Tähän saakka Suomen finaaliin tiensä ovat selvittäneet seuraavat lahjakkaat laulajat:

  • Marko Koppi, Mikkeli
  • Heli Leinonen, Mikkeli
  • Miro Pylsy, Heinola
  • Kari Tontti, Helsinki
  • Laura Salmelainen, Helsinki
  • Pasi Kanerva, Riihikoski
  • Jukka Hiltunen, Helsinki
  • Anniina Palovaara, Helsinki
  • Petri Thessman, Palojoki
  • Leif Knief, Helsinki
  • Iina Lukkarinen, Nurmijärvi
  • Niko Klingberg, Lohja
  • Pauli Lantta, Lahti
  • Tuija Karinen, Lahti
  • Henna Tanner, Heinola
  • Eija Kaasalainen, Hyvinkää
  • Anatolii Shusterov, Lahti
  • Riitta Kovalainen, Lahti
  • Antti Teikari, Kellokoski
  • Michael Shmulerich, Lahti
  • Sisko Korpela, Kurikka
  • Leif Blomerus, Karijoki
  • Riku Soininen, Nokia
  • Hannele Säynäjoki, Jalasjärvi
  • Markus Kuusisto, Kurikka
  • Ville Korpela, Panttila
  • Heikki Pentikäinen, Heinola
  • Mikko Uusikylä, Helsinki
  • Sini Mutka, Heinola
  • Mikko Leino, Nokia
  • Reeta Raivio, Heinola
  • Helena Melto, Vierumäki
  • Sami Pylsy, Heinola
  • Kirsi Mäkitalo, Heinola
  • Heta Kukkonen, Lahti
  • Tuuli Mäkitalo, Lahti
  • Jesse Hilden, Sysmä
  • Kaisa Pelkonen, Heinola
  • Kalle Hiltunen, Lahti
  • Make Uusitalo, Heinola
  • Mirjami Kilponen, Tampere
  • Anna-Mari Palmroos, Lahti
  • Olli-Pekka Tuomi, Tampere
  • ENSIMMÄISEN VIDEOKARSINNAN FINALISTIT (15.05.2021):
  • Jyrki Salo, Hyvinkää
  • Marika Aho, Lahti
  • Tiina Lappalainen, Kuopio
  • Anna Koukku, Lahti
  • Jukka Säynäjoki, Jalasjärvi
  • Pia Helveranta, Imatra
  • Rauli Nuutinen, Kuopio
  • Maria Soilu, Lahti
  • TOISEN VIDEOKARSINNAN FINALISTIT (30.06.2021)
  • Marko Ylinen, Helsinki
  • Ulrika Soikkeli, Imatra
  • Juliana Danilova, Lahti
  • Anni Kilpinen, Lahti
  • Maisa Huusko, Tampere
  • Mikko Törmälä, Kokemäki
  • Ilkka Selin, Helsinki
  • VIIMEISEN KARSINNAN FINALISTIT (TALLUKKA)
  • Toini Uusitalo, Oulu
  • Sami Muhonen, Espoo
  • Marjo Hentunen, Lahti

Yhteistyössä

Yhteistyössä

Yhteistyössä

Yhteistyössä

2019

Miesten sarjan edustaja: Ilkka Mäkelä

Naisten sarjan edustaja: Tiina Lappalainen

Masters sarjan edustaja: Riku Soininen

Omakustanteisesti matkaan myös: Kari Tontti (Masters sarja)

Historian ensimmäinen duetto edustus: Ilkka Mäkelä & Riku Soininen

Omakustanteisesti toiseen kategoriaan: Riku Soininen (Country sarja)

FINAL 7th

FINAL 16th

FINAL 9th

FINAL 15th

FINAL 15th

FINAL 7th

2018

Miesten sarjan edustaja: Marko Lohioja

Naisten sarjan edustaja: Tanja Lehti

Masters sarjan edustaja: Jukka Hiltunen

Omakustanteisesti toinen kategoria: Jukka Hiltunen (Pop/Rock)

FINAL 9th

FINAL 9th

FINAL 6th

FINAL 8th

2017

Miesten sarjan edustaja: Toni Kristian Laaksonen

Naisten sarjan edustaja: Saana-Eveliina Manner

FINAL 16th

FINAL 20th

2016

Miesten sarjan edustaja: Petri Mäkinen

Naisten sarjan edustaja: Laura Malmberg

Omakustanteisesti matkaan myös: Anu Sin (Country)

Omakustanteisesti matkaan myös: Riku Soininen (Country)

FINAL 9th

FINAL 16th

FINAL 10th

FINAL 20th

2015

Miesten sarjan edustaja: Toni Kristian Laaksonen

Naisten sarjan edustaja: Hanne-Reetta Ojala

FINAL 10th

FINAL 26th